Ted sem se dívala na officialky naší školy a co sem tam zjistila? že o naší škole se píše v novinkach.cz

20. srpna 2008 v 19:02 | Pansy |  >>Diary<<
Wow. Koukala sem na ty officialky. Jen tak z hecu. No a našla sem tam tohle
Click na "celý článek"

Škola s rozšířenou výukou výtvarné výchovy pomáhá rozvíjet talent

Škola v Petřinách je především barevná. foto: www.zspetriny.cz
/* <![CDATA[ */ fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/754/127542-article-y9upt.jpg', 'http://media.novinky.cz/754/127542-gallery-y9upt.jpg', 400, 300, 700, 499, 'Škola v Petřinách je především barevná.','www.zspetriny.cz','http://www.zspetriny.cz','',''); /* ]]> */
Děti s talentem na výtvarnou činnost nemají na běžných školách příliš možností pro další rozvoj svého talentu. Svoji tvořivost většinou uplatňují v mimoškolních kroužcích, které mnohdy nejsou pro rodiče nejlevnější záležitostí.
21. 5. 2008 11:18 - PRAHA
Mezi školami však existují výjimky, kde je výtvarné činnosti žáků věnován dostatečný prostor v rámci samotných vyučovacích hodin. Jednou z nich je i Základní škola Petřiny sever s rozšířenou výukou výtvarné výchovy a uměleckých řemesel.
Děti zde přicházejí do styku s různorodými praktikami a technikami výtvarné činnosti. Pracují s keramikou, dřevem, textilem i jinými netradičními materiály. Učitelé se snaží u žáků rozvíjet především tvořivost. Skutečnost, že většina dětských děl je vystavena přímo v prostorách školy, poskytuje dětem zážitek z pocitu dobře vykonané a oceněné práce.
"To, co se s velkou pompou zavádí do školy pod hlavičkou Školního vzdělávacího programu, u nás funguje už velice dlouho. Děti jsou vedeny k tvořivému a samostatnému řešení problémů, k vnímavosti, empatii, k respektování odlišností a hlavně k zodpovědnosti za výsledky své práce a svého konání vůbec," říká učitelka petřinské školy Halina Suková.(naše třídní. Supr učitelka :)

Úspěšný může být každý

Děti často pracují na dlouhodobých projektech. Občas tvoří i v přírodě, která zajisté poskytuje jedinečnou inspiraci. Jejich nejlepší díla jsou prezentována na výstavách a vernisážích pořádaných školou. "Vzhledem k veliké nabídce činnosti má každé dítě šanci být v něčem úspěšné," dodává Halina Suková.
"Rozšířená výuka výtvarné výchovy znamená, že žáci mají tři hodiny týdně místo dvou, ale kromě toho výtvarničí v povinně volitelných předmětech, jako jsou užité výtvarné činnosti, grafika, tvorba modelů na módní přehlídku, keramika, práce se dřevem. Dále mohou mít ještě nepovinné výtvarné předměty a kroužky," říká Petr Blažka(uči nas ten zemak. je strašně hodnej, ale jeho hodíny sou jako ukolébavka), učitel zeměpisu a přírodopisu. V konečném součtu mohou mít děti ve škole až sedm vyučovacích hodin výtvarné výchovy týdně.
Budoucí šesťáky výtvarné třídy bude základní škola v Petřinách vybírat tento pátek v náhradním kole talentových zkoušek. Přihlášky od žáků obdařených šikovností na výtvarnou činnost přijímá škola na adrese skola@zspetriny.cz. I v případě, že k vám tato zpráva dorazila pozdě, neváhejte a přesto kontaktujte školu.
to jak říkala naše třídní s těma projektama tak to sem nejednou pocítila na vlastní kůži. Je to tam bezva , ale musí se tam makat...a lidi sou tam taky supr ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klafle klafle | 21. srpna 2008 v 9:43 | Reagovat

Dobrej článek, ale nemohu se ubránit úžasu, my máme předmět grafiku? To mi asi uniklo... a dřevo s keramikou nejsou povinně volitelné. Jinak fajn

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama